Administrative Services

 

136 Pryor Street
Atlanta, GA 30303

404-613-5314




Staff
Name Title Email Phone
Adepoju, Omobola Assistant Chief Deputy Clerk, Administration  
Alalade, Kola Calendar Clerk  
Alexander, Che Court Bureau Chief  
Alford, Laquita Records & Document Specialist  
Anthony, Sharon Records and Document Specialist  
Armstead, Meshell Records and Document Specialist  
Artis, Anita Records and Document Specialist  
Bailey, Daphne Administrator Coordinator I  
Banks, Keisha Records & Documents Specialist  
Belser, Deryl Chief Deputy Clerk 404-612-6862
Bledsoe, Marva Records and Document Specialist  
Bohannon, Gennerol Records & Documents Specialist  
Boone, Erica Records & Documents Specialist  
Boone, Cherrise Public Relations Officer II  
Boyce-Young, Qurtrun Records & Document Coordinator    
Bracey, Jason Records and Document Specialist  
Bradford, Brandi Appeals Document and Records Specialist II  
Brewster, Wendy Rec & Doc Spec  
Bridges, Trakita Appeals Supervisor  
Brown, Kore Rec & Doc Spec  
Brown, Alvin Court Clerk Senior  
Brown, Carlton Recs & Docs Specialist  
Brown, Sasha Court Clerk Senior  
Browne, Bandele Court Support Specilaist Supervisor  
Bullard, Jerome Court Docket Clerk  
Burns, Katara Records & Document Specialist  
Carter, Bobby Civil Docket  
Carter, Kimberly Records and Documents Assistant  
Carthan, Bonita    
Cavender, Antoinette Court Support Specialist  
Chamberlain, Nicola Fiscal Support Supervisor  
Chavis, Dawn Court Support Specialist  
Chowdhury, Anuva Senior Court Clerk  
Christopher, Jane Court Support Specialist  
Clark, Al Court Support Manager  
Clark, Elfren Administrative Coordinator    
Clark, Ophelia Rec & Doc Spec  
Cobb, Chanda Records & Documents Specialist  
Codrington, Denise Receptionist  
Coman, Tasha Court Docket Supervisor  
Cotten, Nicholas Public Affairs Officer  
Crawley, Lisa Rec & Doc Spec  
Crossland, Paula Records & Documents Specialist  
Curate, Sharlene Financial Systems Supervisor  
Davila, Dahlia Records and Document Specialist  
Davis, Britney Records & Documents Specialist  
Davis, Mercella Records & Document Specialist    
Dawson, Angela Records and Document Specialist  
Dennis, Angela Court Docket Coord  
Dix, Antonio Records & Documents Specialist  
Donaldson, Fernando Apeals Clerk  
Ekhator, Samuel Records and Document Specialist  
Ellzey, Shirley Court Support Specialist  
Embden, Nataki Court Support Specialist  
Etuk, Bonnie Admin Asst I  
Fagbamiye, Michael Rec & Doc Spec  
Fisher, Ladonna Calendar Clerk  
Foley, Robert Records and Document Specialist  
Ford, Ernestine Admin Assistant I  
Franco, Veronica Rec & Doc Spec  
Freeman, Renee Admin Coordinator I  
Gardiner, Nana Court Support Spec.  
Garner, Helen Document and Records Specialist  
George, Isaic Records and Document Specialist  
Gemes, Tamika Records and Document Specialist  
Gober, Telicia Records & Documents Specialist  
Green, Lawrence Fiscal Support Spec II  
Griffin, Jerry Records and Document Specialist  
Griggs, Latessa Records & Documents Specialist  
Grimes, Wallene Rec & Doc Spec  
Gwinn, Gary Records & Documents Specialist  
Harlow, Howard Records and Document Specialist  
Harris, Andrea Administrative Asst II  
Hathway, Amanda Records and Document Specialist  
Hayes, Tonya Records and Document Specialist  
Hixon, Maria Administrative Asst II  
Hixon, Maria Corazon Court Docket Clerk    
Holmes, Sonya Court Support Specialist  
Hunter, Learyetta Records and Document Specialist  
Izevbigie, Emmanuel Fiscal Support Spec II  
Jackson, Gary Training Coordinator  
Jiles, DeVaughn Accountant III/Trust Officer  
Johnson, Angelia Records and Document Specialist  
Johnson, Chayne Court Docket Clerk  
Johnson, Melody Court Docket Clerk  
Johnson, Rita Chief Deputy Clerk  
Johnson, Kristi Human Resources Specialist  
Jones, Carmen Court Docket Coordinator  
Jones, James Records & Documents Specialist  
Kambon, Candace Judge Schwall's Support Group  
Kennebrew, Latisa Records & Documents Specialist  
King, Anita Accounting Supervisor  
Lane, Roland Chief Deputy Clerk  
Leonard, Nakeisha Judge Wright's Support Group  
Lewis, Ricardo Real Estate Records Reproduction Supervisor  
Lovett, Charlene Court Support Specialist  
Lowe, Chiquita Court Support Manager  
Lucier, Emma Records Administrator  
Lucier, Renee Admin Assistant  
Lymon, Sonya Court Docket Coord  
Marshall, Rodney Records and Document Specialist  
Martin, Judith Records and Document Specialist  
Martin, Jusitn Fiscal SU SP II    
Mason, Robin Records and Document Specialist  
McBonye, Ernest Records and Document Specialist  
McCall, Detrius Rec & Doc Coordinator  
McCullough, Carol Records and Document Specialist  
McDaniel, LaShandria Admin Coordinator I  
McDowell, Kikie Document and Records Specialist  
Meadows, Lakisha Rec & Doc Spec  
Meridy, Renora Criminal Docket  
Mgbonye, Ernest Court Clerk, Sr  
Minters, Tamara Record and Document Coordinator  
Moore, Janis Administrative Asst II  
Moore, Cae'Lenthya Clerk  
Mooris, Vicki Training Coordinator    
Morgan, Ernest Rec & Doc Spec  
Morris, Vicki Training Coordinator  
Morrison, Zuri Records and Document Specialist  
Morton, Naomi Senior Court Clerk  
Mosley, Arrylin Court Supp Specialist    
Moton, Valerie Supervisor  
Nance, Kenneth Rec & Doc Spec  
Nathanson, Cynthia Calendar Clerk    
Nathanson, Dawn Rec & Doc Spec  
Norah, Danyelle Records and Document Coordinator  
Norman, Marisa Records and Document Specialist  
Norris, Kassandra Court Docket Coord  
Oglesby, LaVonda Court Docket Clerk  
Ogunbunmi, Olufunke Records and Document Specialist  
Olarinde, Olusegun Court Clerk, Sr  
Olufelo, Mabel COURT DOCKET COORDINTOR  
Onogwu, Charles Records and Document Specialist  
Owens, Giazelle Doc and Rec Clerk  
Patton, Robert Rec & Docs Specialist  
Pearson, Monique Court Docket Clerk  
Pendergraff, Coreen Records & Documents Specialist  
Phelps, Tannisha Records and Document Specialist  
Ponds, Jeremy Court Clerk Senior    
Poole, Brandye Records and Document Specialist  
Poythress, Sherman Clerk  
Pyron, Denise Calender Clerk  
Queen, Janice Rec & Doc Spec  
Qureshi, Amanda Court Support Specialist  
Randolph, Dana Information Systems Project Manager  
Randolph, Curtis Judge Cambell's Support Group  
Raper, Tony Rec & Doc Supv  
Raven, Kimberly Records and Document Specialist  
Ray, Brenda Records and Document Specialist  
Reed, Marilyn Chief Deputy Clerk  
Reynolds, Valerie Court Docket Admin  
Richardson, Melvin Director  
Richardson, Adrienne Records & Document Specialist  
Robertson, Terrence Records and Document Specialist  
Robinson, Cathelene Clerk Sup Court    
Robinson, Tina Clerk of Superior Court  
Rogers-Seidel, Stephanie Court Supp Specialist    
Ross, Barney BOE BD Coordinator  
Sanders-Byrd, Lavoria Administrative Assistant  
Sanford, Shekina Recs & Docs Specialist  
Scott-Gist, Laura Administrator Coordinator I  
Sheffield, Rashida Records and Document Specialist  
Shepard, Lawanna Court Docket Clerk  
Simmons, James Court Docket Clerk  
Simpson, Amanda Document and Records Spec.  
Sims, Patricia Rec & Doc Spec  
Sizemore, Ramdularie Admin Assistant  
Smith, Monical Civil Division Child Support  
Smith, Robbin Records and Document Specialist  
Sprowls, Monica Records and Document Specialist  
Standard, Issac Bureau Chief  
Starling, Reginald Clerk  
Stembridge, Sharlena Real Estate Records Processing Specialist  
Stoutamire, Katrina Records and Document Specialist  
Strickland, Jonise Court Support Specialist  
Strong, Vanessa Appeals Supervisor  
Swoope, Bobby Systems Manager  
Tate, Benita Court Docket Coord  
Tate, Melda Court Docket Coord  
Thames, Mandaleen Court Supp Supervisor    
Thames, Mandy Rec & Doc Spec  
Thomas, Cora Fiscal Support Spec II  
Thompson, Timothy Admin Asst II  
Thurman, Teresa Court Support Specialist  
Tillman, Larry Court Support Mgr  
Tompkins, Christina Calendar Clerk  
Torregano, Elaine Security Specialist  
Tyson, Chelsey Records & Document Specialist  
Ubani, Rose Accountant III  
Udibe, Shirley Court Support Specialist  
Udom, Amy Court Support Specialist  
Vaughn, Tracey Rec & Doc Spec  
Wachuku, Frances Court Docket Clerk  
Walker, Lois Office Administrator  
Walker, Renea Court Support Supv  
Wallace, Omari Rec & Doc Spec  
Walton, Shatavia Records and Document Specialist  
Ward, Kenya Doc and Rec Clerk  
Ware, Roselynn Rec & Doc Spec  
Washburn, Matt Project Manager  
Watson, Quincincier Rec & Doc Spec  
Weems, Laquanya Rec & Doc Spec  
Wells, Cindy Chief Deputy Clerk  
Wheeler, Talia Records & Documents Specialist  
White, Sharon Records and Document Specialist  
White, Patricia Administratvie Coordinator I  
Whitworth, Efraim Court Supp Specialist    
Williams, Chantal Court Clerk, Sr  
Williams, Jacqueline Records and Document Specialist  
Williams, Kevin Recs & Docs Specialist  
Williams, Monique Records Processing  
Williams, Traci Court Docket Supervisor  
Williams, Denise Records Specialist  
Wilson, Lisa Records and Document Specialist  
Woodbury, Carol    
Woods, Natasha Rec & Doc Spec  
Wright, William Judge Scwall's Support Group  
Young, Charmaine Court Support Spec  
Young, Delores Clerk  
Young, Qurtrun Records and Document Specialist  

Information Desk 

Atlanta, GA 30303

Atlanta , GA 30303

404-613-5314





Ex Parte Minutes 

Atlanta , GA 30303

Atlanta , GA 30303

404-613-5314


Phone: 404-613-5313


Media Requests 

Atlanta , GA 30303

Atlanta , GA 30303

404-613-5313





Notary Public Commissions 

Atlanta, GA 30303

Atlanta , GA 30303

404-612-5374